Pricing and Reservations Agent

“Exer” ένας οικογενειακός όμιλος επιχειρήσεων με ισχυρή παρουσία στην ελληνική αγορά τα τελευταία 33 χρόνια. Η “EXER Rent-A-Car” διαθέτει ένα από τα μεγαλύτερα δίκτυα εταιρικής ενοικίασης αυτοκινήτων στην Ελλάδα αλλά και ένα ισχυρό διεθνές αποτύπωμα σε χώρες όπως η Κύπρος, η Μάλτα, η Αλβανία, το Μαρόκο, η Ιορδανία, η Ρουμανία , η Βουλγαρία , η Σερβία , η Τουρκία και η Αμερική.

Η οργάνωσή μας εξελίσσεται συνεχώς, προσφέροντας στους πελάτες μας 100% online υπηρεσίες μέσω της “EXER Technology”, με στόχο την παροχή άμεσων και αυτοματοποιημένων λύσεων στον αυτοκινητοβιομηχανικό κλάδο.

Η Exer, ως πάροχος υπηρεσιών, δίνει μεγάλη σημασία στους ανθρώπινους πόρους της. Οι άνθρωποι μας αποτελούν τον πιο ισχυρό πόρο που διαθέτουμε.

Οι ενδιαφερόμενοι υποψήφιοι πρέπει να είναι κάτοικοι και να έχουν το δικαίωμα εργασίας στην Ελλάδα.”

Επισκόπηση εργασίας: Ως Pricing and Reservations Agent, θα διαδραματίσετε κρίσιμο ρόλο στη διασφάλιση αποτελεσματικών και ακριβών διαδικασιών τιμολόγησης, και κρατήσεων για την εταιρεία μας. Οι κύριες αρμοδιότητές σας θα περιλαμβάνουν τη διαχείριση στρατηγικών τιμολόγησης, τη διαχείριση κρατήσεων, και την διατήρηση αρχείων. Αυτή η θέση απαιτεί προσοχή στη λεπτομέρεια, ισχυρές δεξιότητες επικοινωνίας και δέσμευση για την παροχή μιας εξαιρετικής εμπειρίας πελάτη.

Βασικές αρμοδιότητες

Στρατηγικές τιμολόγησης

  • Αναλύστε τις τάσεις της αγοράς, τον ανταγωνισμό και τη ζήτηση για να καθορίσετε ανταγωνιστικές στρατηγικές τιμολόγησης.
  • Ελέγχετε και προσαρμόζετε τακτικά τα μοντέλα τιμολόγησης για να μεγιστοποιήσετε τα έσοδα και τα ποσοστά πληρότητας.
  • Εφαρμόστε τιμές, προσφορές και εκπτώσεις, όπως απαιτείται, για να αυξήσετε τις πωλήσεις.

Διαχείριση κρατήσεων

  • Βοηθήστε τους πελάτες με ερωτήσεις κράτησης, παρέχοντας πληροφορίες σχετικά με τη διαθεσιμότητα, τις τιμές και τις πολιτικές.
  • Επεξεργασία κρατήσεων με ακρίβεια και αποτελεσματικότητα μέσω συστημάτων λογισμικού κρατήσεων.
  • Επιβεβαιώστε τις κρατήσεις και δώστε τα στοιχεία κράτησης στους πελάτες.
  • Διαχειριστείτε τις αλλαγές, τις ακυρώσεις και τα ειδικά αιτήματα κρατήσεων.

Εξυπηρέτηση πελατών

  • Αντιμετωπίστε τις ερωτήσεις και τις ανησυχίες των πελατών άμεσα και επαγγελματικά.
  • Παροχή συστάσεων και βοήθεια στους πελάτες στη λήψη τεκμηριωμένων αποφάσεων.
  • Εξασφαλίστε υψηλό επίπεδο ικανοποίησης των πελατών παρέχοντας εξαιρετικές υπηρεσίες.

Συνεργασία

  • Συνεργαστείτε με άλλα μέλη της ομάδας για να διασφαλίσετε απρόσκοπτες διαδικασίες κράτησης και τιμολόγησης

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Επιθυμητή κατοχή πτυχίου τριτοβάθμιας εκπαίδευσης.
  • Αποδεδειγμένη εμπειρία σε παρόμοιο ρόλο, με υπόβαθρο στην τιμολόγηση και τις κρατήσεις ιδιαίτερα επιθυμητό.
  • Εξαιρετικές δεξιότητες επικοινωνίας, τόσο γραπτές όσο και προφορικές.
  • Ισχυρές ικανότητες ανάλυσης και επίλυσης προβλημάτων.
  • Άριστη γνώση λογισμικού κρατήσεων και υπολογιστικών συστημάτων.
  • Ικανότητα εργασίας σε ένα γρήγορο, δυναμικό περιβάλλον.
  • Εξαιρετική προσοχή στη λεπτομέρεια και την ακρίβεια.
  • Πελατοκεντρική νοοτροπία και δέσμευση για παροχή εξαιρετικών υπηρεσιών.
  • Ευελιξία στο ωράριο εργασίας, συμπεριλαμβανομένων των Σαββατοκύριακων και των αργιών, ανάλογα με τις ανάγκες.
  • Γλώσσα: Ελληνικά (Απαιτείται)
  • Γλώσσα: Αγγλικά (Απαιτείται)
  • Άδεια Οδήγης κατηγορίας Β (Προτιμάται)
Αθήνα-Athens
Full time

hr@exer.gr